Kuchyne

Moderné kuchyne

modern_4Sú charakteristické ako použitými materiálmi, povrchovou úpravou i jednotlivými typmi skriniek. Ako materiál sa najčastejšie používa lak. Povrchová úprava býva najčastejšie lesklá, ale využíva sa aj matná. Dvierka sa používajú zvyčajne hladké, prípadne skosené či jemne profilované. Často sa využíva farebných kontrastov medzi dvierkami a korpusmi skriniek, prípadne pracovnej dosky a sokla.

modern_1Moderným kuchyniam dominujú horizontálne línie, ktoré opticky zväčšujú rozmery celej kuchyne. Práve z toho dôvodu sa používajú výsuvné tzv. kontajnerové skrinky, dlhé štíhle úchytky a  pri vrchných skrinkách výklopné dvierka alebo otvorené police. Pri výklopných vrchných skrinkách sa používajú taktiež rôzne systémy otvárania.

modern_2

Klasické mechanické, brzdené, špeciálne otváranie zasúvaním dvierok nadkrinku alebo jednoduché vysunutie kolmo nahor. Rovnako tak aj u zásuviek, môže byť systém výsuvov brzdený s plynovým dorazom a samouzatváraním.Moderná kuchyňa využíva kombináciu so sklom a kovovými prvkami.

modern_3

Farby sa kombinujú buď tón v tóne, alebo naopak s výrazným kontrastom medzi farebnosťou medzi dvierkami a korpusom. Takáto zostava je potom v kombinácii s leskom neprehliadnuteľnou dominantou celej miestnosti.

Pozrite si fotogalériu našich moderných kuchýň…

Klasické kuchyne

klasika_3Klasická kuchyňa je taká, ktorá nepodlieha aktuálnym trendom. Spolieha sa na osvedčené materiály – drevo a jeho imitácie. Môže byť rôznorodá vo farebných kombináciách medzi korpusom a skrinkami, môže pôsobiť mladistvo ak sa použijú otvorené police či presklené skrinky. Podľa požiadaviek môže byť ladená skôr modernejšie, alebo rustikálnejšie.

klasika_2Ponúka najširšiu možnosti rôznych tvarov frézovaných do dvierok, alebo môžu byť aj hladké a rovné. Trend ponúka skrinky s otočnými dvierkami, tak aj zásuvky a výklopy, všetko sa dá jednoducho kombinovať podľa želania zákazníka. Taktiež farebná škála rôznych imitácií drevín je široká. K dispozícii sú tiež materiály dyhované a  masív.klasika_1

 

Pozrite si fotogalériu našich klasických kuchýň…

 

Rustikálne kuchyne

rustikal_2Rustikálne kuchyne zaujmú predovšetkým množstvom ozdobných prvkov, oblúčikmi a vlnkami, podvesenými klasickými koreničkami a vitrážami.  Pri výrobe rustikálnych kuchýň sa najčastejšie používa dyha, drevo a jeho imitácie. Zaujímavým prvkom, ktoré tento štýl kuchyne má sú mriežkované výplne dvierok či svetelné rampy.

Taktiež výrobcovia elektrospotrebičov myslia na zákazníkov, ktorí preferujú tento štýl kuchyne a mimo moderných dizajnov ponúkajú taktiež spotrebiče s klasickými dizajnovými prvkami, mosadznými doplnkami a rustikálnymi tvarmi.

rustikal_3Tento štýl  kuchyne obľubuje atmosféru, ktorú poznáme zo starých pohľadníc sušené kvety, cesnak, marmelády, háčkované prikrývky a podobne.

Niekedy sa spodné skrinky vsadia do murovaných ník, alebo namiesto horných skriniek sa volia otvorené police medzi murovanými stĺpikmi.

 Pozrite si fotogalériu našich rustikálnych kuchýň…