Kuchynské linky

Moderné kuchyne

Sú charakteristické ako použitými materiálmi, povrchovou úpravou i jednotlivými typmi skriniek. Ako materiál sa najčastejšie používa lak. Povrchová úprava býva najčastejšie lesklá, ale využíva sa aj matná. Dvierka sa používajú zvyčajne hladké, prípadne skosené či jemne profilované. Často sa využíva farebných kontrastov medzi dvierkami a korpusmi skriniek, prípadne pracovnej dosky a sokla. Moderným kuchyniam dominujú horizontálne línie, ktoré opticky zväčšujú rozmery celej kuchyne. Práve z toho dôvodu sa používajú výsuvné tzv. kontajnerové skrinky, dlhé štíhle úchytky a  pri vrchných skrinkách výklopné dvierka alebo otvorené police. Pri výklopných vrchných skrinkách sa používajú taktiež rôzne systémy otvárania.

Shot,Of,An,Elegant,Kitchen,With,Black,Furniture

Klasické mechanické, brzdené, špeciálne otváranie zasúvaním dvierok nad skrinku alebo jednoduché vysunutie kolmo nahor. Rovnako tak aj u zásuviek, môže byť systém výsuvov brzdený s plynovým dorazom a samouzatváraním. Moderná kuchyňa využíva kombináciu so sklom a kovovými prvkami.

 

Farby sa kombinujú buď tón v tóne, alebo naopak s výrazným kontrastom medzi farebnosťou medzi dvierkami a korpusom. Takáto zostava je potom v kombinácii s leskom neprehliadnuteľnou dominantou celej miestnosti.

Kúsok z našej práce: