Úložný priestor

Vstavané skrine

Vstavané skrine patria v súčasnosti k obľúbenému riešeniu úložných priestorov. Využívajú sa predovšetkým v bytoch a domoch, kde riešia problémy s nedostatkom úložného priestoru.

 

 

I keď v rodinných domoch býva priestoru zvyčajne dostatok, vstavané skrine nájdu svoje uplatnenie aj tam. Pri novostavbách sa s riešením úložných priestorov čoraz častejšie ráta už v projektoch.

Nábytok vyrobený na mieru býva často jediným riešením ako účelne zariadiť rôzne atypické priestory ako sú podkrovia, priestory pod schodmi, miestnosti so šikmými, či oblými stenami. Atypické skrine účelne využijú každé miesto. Podkrovná, či rohová skriňa ukrýva naozaj veľký úložný priestor.

 

Vstavaná skriňa sa skladá z nasledovných častí:
  • vnútorné vybavenie vstavanej skrine – policový systém, vešanie, zásuvky, drôtený program.
  • šatníkové dvere s posuvným systémom – tieto dve časti sú vzájomne úzko prepojené: posuvný systém tvoria vodiace koľaje, v ktorých sa pohybujú ložiskové mechaniky upevnené na rám dverí, ten je funkčne súčasťou posuvného systému. Dvere sa skladajú z výplne – plošného materiálu (prípadne z kombinácie viacerých materiálov), ktorý je osadený do spomínaného rámu.
  • voliteľnou súčasťou vstavanej skrine je korpus, prípadne len určitá jeho časť
  • rôzne doplnky do skrine zvyšujúce komfort používania
Vstavaná skriňa ako dominanta priestoru

Vstavaná skriňa býva vďaka svojim rozmerom často dominantným prvkom interiéru, ktorý tak môže výrazne zmeniť jeho vzhľad a dotvoriť celkovú atmosféru priestoru.

Kúsok z našej práce: